Rohefoorumi uudised

Rohefoorumi uudised

Põlvamaale tuleb esinema jätkusuutlikkuse ekspert Gunter Pauli
2023-02-19 12:22:00

19. augustil 2023. a toimub Moostes Rohefoorum Põlvamaal, mille peaesinejaks on globaalse haardega ettevõtja ja jätkusuutlikkuse ekspert  Gunter Pauli.

Gunter Pauli on globaalse haardega ettevõtja, innovaator ja taastava majanduse visionäär, kes on töötanud välja sinise majanduse ärimudeli. Ta on avaldanud üle 20 raamatu ning osaleb aktiivselt õppejõuna ülikoolide juures üle maailma. Gunter Pauli on teinud koostööd mitmete riikide valitsustega kohalike majanduste ümberkujundamiseks ja raha suunamiseks tagasi kohalikku kogukonda. Üks tema kuulsamaid teoseid on 2010. aastal ilmunud “Sinine majandus”, mis on tõlgitud ka eesti keelde ja mida praeguseks maailmas müüdud juba 1,4 miljonit eksemplari.

Sinine majandus (ingl blue economy) on loodusest inspireeritud kestlik majandusmudel, kus  rakendatakse tehnoloogiaid ja ärimudeleid, et katta inimeste põhivajadused kohapeal olemasolevate ressursside abil. Looduskeskkonna kõrval on teine oluline aspekt kogukondade taastamine ja sissetulekute suunamine tagasi kogukonda. Nii võib sinist majandust nimetada ka taastavaks majanduseks – see läheb sammu edasi rohemajanduse ja kestliku arengu kontseptsioonist. 

Pauli on ka kirglik haridusuuendaja. Tema hinnangul pole praegune haridussüsteem jätkusuutlik, sest kui me õpetame lastele ainult seda, mida juba teame, ei saa meie lapsed kunagi oluliselt paremaks muutuda. Seega on oluline tema hinnangul muuta haridust, et see inspireeriks noori rohkem, et nendest saaks tõelised ettevõtjad. 

Rohefoorum Põlvamaal leiab aset 19. augustil 2023 Moostes ja foorum on keskendunud kestlike lahendustele nii ehituses ja ettevõtluses. Foorumi korraldab Põlvamaa Arenduskeskus ja foorumit rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi projektist „Põlvamaa PATEE programm 2020-2023" raames.

Lisainfo:


Kanni Kallastu 

SA Põlvamaa Arenduskeskus
Rohemajanduse suunajuht
+372 5373 2316
kanni.kallastu@polvamaa.ee

eu